detail_img

Su Kuyusu

Temiz ve içilebilir su kaynaklarına ulaşımda en büyük sıkıntıyı Afrika kıtası yaşamaktadır. Afrikanın en büyük sorunlarından bir tanesi de kuraklıkdır. Her gün temiz ve içilebilir su kaynaklarına ulaşmak için Afrikadaki insanlar evlerinden çıkarak kilometrelerce yürümek zorunda kalıyor. Bazı yerlerde su kaynaklarına ulaşım olmadığından küçük çocuklar susuzluktan ve hastalıktan vefat ediyor.


Dünyanın birçok bölgesinde insanlara temiz su ulaştırılması için faaliyetler gerçekleştiren Hayrat İnsani Yardım aracılığıyla, Togo'da açılacak el pompalı su kuyularıyla kurak coğrafyalardaki temiz su ihtiyacının karşılanmasına vesile olabilirsiniz.


Bölge: Afrika

Ülke: Togo

Kuyu Tipi: El Pompalı Su Kuyusu

Ortalama Derinlik : 80 - 100 metre

Ortalama Ömür : 15 - 25 yıl

Ortalama Yararlanıcı Sayısı : 3000 - 5000 kişi

Kuyu Açılma Ortalama Süresi: 3 - 4 Ay (Afet, terör, ulaşım, açılan bölge, malzeme tedariki v.b gibi nedenler açılma süresini etkilemektedir.)


Not: Her su kuyusu için hazırlanan tabelada bağışçı ismi (talep edilen isim veya isimler) yer almaktadır. Bağış alındıktan sonra hazırlanan tabelalar, bağışçıların onayına sunulmaktadır. Onaylanan tabelalar doğrultusunda açılan her su kuyusu için bağışçılara fotoğraf ve videolar gönderilmektedir. Ayrıca bir tam su kuyusu bağışı yapan bağışçılara, açılan su kuyusu hakkında bilgilerin yer aldığı su kuyusu maketi hediye olarak gönderilmektedir.


Destek olmak için:


• Web sitemiz üzerinden online bağış yapabilirsiniz.


3674’e KUYU yazıp SMS göndererek ₺20 ile destek verebilirsiniz.


Temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.


444 36 74 çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.


• Banka hesap numaralarımıza “Su Kuyusu Genel Bağış” açıklaması ile dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.Merak ettiğiniz sorular için:

https://hayratyardim.org/sss

Bu bağışları incelediniz mi?

Togo - El Pompalı Su Kuyusu (Şüheda)

Şühedanın izinde 500 su kuyusu projemiz kapsamında Sizler de Togo'da açılacak su kuyusuyla kurak coğrafyalarda ihtiyaç sahiplerinin su ihtiyacını karşılamasına vesile olabilirsiniz.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez
Nepal Elektrik Pompalı ve Depolu Su Kuyusu

Halk olarak da fakirlik sınırında olan Nepalli Müslümanlar temiz - içilebilir su ihtiyaçlarını karşılayamamaktadırlar.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez
Su Kuyusu - Bakım ve Onarım

Hayrat Yardım olarak açtığımız kuyuların belirli bir süre boyunca bakımını yapmaya özenle devam ediyoruz.

Bağış Tutarı