detail_img

Su Kuyusu

Su, insanın hayatını sürdürebilmesi için gerekli olan en önemli ihtiyaçtır. Fakat bugün dünyada bir milyardan fazla insan temiz suya ulaşma sıkıntısı çekmektedir. Her gün 4.900, yılda ise 1,8 milyon çocuk kirli sulardan ve sağlıksız koşullardan kaynaklanan salgın hastalıklar nedeniyle ölmektedir. Bu ölümlerin önemli bir kısmı Afrika ve Asya ülkelerinde yaşanmaktadır.


Hayrat Yardım 25 ülkede su kuyusu faaliyetleri yapıp, temiz suya ulaşamayan muhtaç insanlara yardım eli uzatıp onlara temiz su imkânı sağlıyor. Açtığımız binlerce su kuyusu ile temiz suya muhtaç insanların yüzünü güldürüyoruz. Kuyularımız açıldıktan sonra periyodik bakımlarını yapıyor ve kırılan bozulan parçaları değiştiriyoruz. Kuyuları, yıllar boyu su verecek şekilde çalışması için gerekli onarım çalışmalarını yapıyoruz. Açtığımız su kuyularından yararlanan milyonlarca insan, Hayrat Yardım aracılığıyla kuyu açtıran bağışçılara hayır dualar ediyor.


Bölge: Afrika - Asya

Ülkeler : Çad, Senegal, Nijer, Togo, Gana, Sudan, Bangladeş, Sri Lanka, Afganistan, Moritanya, Nijerya, Hindistan, Pakistan, Etiyopya, Suriye, Yemen, Fildişi Sahili, Tanzanya, Kamboçya, Mali, Somali, Endonezya, Kamerun, Kenya

Kuyu Tipleri: Açık Ağızlı - El Pompalı - Elektrik Enerjili ve Depolu - Güneş Enerjili ve Depolu Su Kuyuları


Not: Bu kampanya kapsamında en az 1₺ olacak şekilde istediğiniz tutarda bağış yapabilirsiniz. 5000₺ ve üzeri bağışlarda istediğiniz ismi tabelaya yazdırabilirsiniz. Her su kuyusu için hazırlanan tabelada bağışçı ismi (talep edilen isim veya isimler) yer almaktadır. Bağış alındıktan sonra hazırlanan tabelalar, bağışçıların onayına sunulmaktadır. Onaylanan tabelalar doğrultusunda açılan her su kuyusu için bağışçılara fotoğraf ve videolar gönderilmektedir.


Destek olmak için:


Web sitemiz üzerinden online bağış yapabilirsiniz.


3674’e KUYU yazıp SMS göndererek ₺20 ile destek verebilirsiniz.


Temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.


444 36 74 çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.


• Banka hesap numaralarımıza “Su Kuyusu Genel Bağış” açıklaması ile dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.Merak ettiğiniz sorular için:

https://hayratyardim.org/sss

Bu bağışları incelediniz mi?

Su Tankeri (Genel)

Acil durum gerektiren yerlerde temiz su ihtiyacını karşılamak için su tankeri dağıtıyoruz.

Bağış Tutarı
Gana - Elektrik Pompalı Su Kuyusu (Şüheda)

Kuraklığın yaşandığı Gana'da elektrik pompalı ve depolu su kuyuları inşa ediyoruz.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez
Bangladeş - El Pompalı Su Kuyusu (Şüheda)

Temiz suya erişimin güç olduğu Bangladeş'de el pompalı su kuyuları inşa ediyoruz.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez