Bir İyilik Hediye Et Zekat Dünya Kur’an Okuyor

20. yüzyılın ilk çeyreğinde yaklaşık 30 milyon Hristiyan Asya ve Afrika’da yaşarken bugün bu sayı 700 milyona ulaşmış durumda. Bu artışın en temel nedenlerinden biri Batılı devletlerin bu coğrafyalarda misyonerlik faaliyetleri yürütmesidir.

 

Batılı devletler, Osmanlıların coğrafyalardaki gücünü azalttıktan sonra, misyonerlik faaliyetleri ile sömürgecilikte de yaygınlık göstererek Müslüman ülkelerin maddi imkânlarını ellerinden almışlardır. Öyle ki Kur’an-ı Kerîm’i temin edecek imkân dahi bırakılmamaya çalışılmıştır. Özellikle Somali, Kenya, Fildişi Sahilleri, Burkina Faso vb. ülkelerde yönetim ve eğitimde yabancı dillerin olması Müslümanlar için daha büyük zorluklara sebep olmaktadır. Asya ve Afrika’da yaşayan Müslümanlar bu şekilde dinlerinden uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır. Bir mescitte veya hatta bir köyde sadece 1 tane Kur’an-ı Kerîm bulmak dahi çok zordur. Kur’an öğrenen ve hafızlık yapan talebeler ayetleri, adına “Luh” dedikleri tahta levhalara yazarak öğrenmeye çalışıyorlar.

 

Neler Yapıyoruz?


Hayrat Yardım olarak maddi ihtiyaçlar gibi manevi ihtiyaçların da öneminin bilincindeyiz. Bu sebeple yurtiçi ve yurtdışında Kur’an-ı Kerîm’e ulaşamayan ihtiyaç sahipleri için “Dünya Kur’an Okuyor” projemiz ile yola çıktık. Destekleriniz ile bugüne kadar 35 ülkede 1.2 milyon adet Kur’an-ı Kerîm’i ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

 

Ben ne yapabilirim?


▶️ KURAN yazıp 7870'e 10TL karşılığında SMS gönderebilirsiniz. (1 Kur’an Hediyesi ₺60)

▶️ Web sitemiz üzerinden dilediğiniz miktarda Online bağış yapabilirsiniz.

▶️ Banka hesap numaralarımıza “ KURAN ” açıklaması ile EFT-Havale yapabilirsiniz.

 Bu bağışları incelediniz mi?

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/2-min-SB7vs.webp
Kalpten Kalbe Kur’ân

Kuran-ı Kerime Geçen: İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Kur’an-ı Kerim hediye edilecektir.

Bağış Tutarı

Bağış Yap

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/elif-ba-Fm7dX.webp
Dünya Kur’an Okuyor - Elif Ba

Siz de bir Elifba bağışıyla ihtiyaç sahibi bir talebenin insanlığın kurtuluş reçetesi Kur'an-ı Kerim'i öğrenmesine vesile olun.

Bağış Tutarı

Bağış Yap

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/2-min-SB7vs.webp
Kalpten Kalbe Kur’ân
Bağış Tutarı

Bağış Yap

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/elif-ba-Fm7dX.webp
Dünya Kur’an Okuyor - Elif Ba
Bağış Tutarı

Bağış Yap