detail_img

Kur’an-ı Kerim

20. yüzyılın ilk çeyreğinde yaklaşık 30 milyon Hristiyan Asya ve Afrika’da yaşarken bugün bu sayı 700 milyona ulaşmış durumda. Bu artışın en temel nedenlerinden biri Batılı devletlerin bu coğrafyalarda misyonerlik faaliyetleri yürütmesidir.

 

Batılı devletler, Osmanlıların coğrafyalardaki gücünü azalttıktan sonra, misyonerlik faaliyetleri ile sömürgecilikte de yaygınlık göstererek Müslüman ülkelerin maddi imkânlarını ellerinden almışlardır. Öyle ki Kur’ân-ı Kerîm’i temin edecek imkân dahi bırakılmamaya çalışılmıştır. Özellikle Somali, Kenya, Fildişi Sahilleri, Burkina Faso vb. ülkelerde yönetim ve eğitimde yabancı dillerin olması Müslümanlar için daha büyük zorluklara sebep olmaktadır. Asya ve Afrika’da yaşayan Müslümanlar bu şekilde dinlerinden uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır. Bir mescitte hatta bir köyde sadece 1 tane Kur’ân-ı Kerîm bulmak dahi çok zordur. Kur’an öğrenen ve hafızlık yapan talebeler ayetleri, adına “Luh” dedikleri tahta levhalara yazarak öğrenmeye çalışıyorlar.

 

Neler Yapıyoruz?


Hayrat Yardım olarak maddi ihtiyaçlar gibi manevi ihtiyaçların da öneminin bilincindeyiz. Bu sebeple yurt içi ve yurt dışında Kur’ân-ı Kerîm’e ulaşamayan ihtiyaç sahipleri için “Dünya Kur’ân Okuyor” projemiz ile yola çıktık. Destekleriniz ile bugüne kadar 41 ülkede 1.4 milyon adet Kur’ân-ı Kerîm’i ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.


Bir Kur'ân hediyesi: ₺140 


Ben ne yapabilirim?


• Web sitemiz üzerinden online bağış yapabilirsiniz.


• Banka hesap numaralarımıza “KURAN” açıklaması ile dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.


7870’e KURAN yazıp SMS göndererek ₺90 ile destek verebilirsiniz.


 


Bu bağışları incelediniz mi?

Elifba Bağışı

Siz de bir Elifba bağışıyla ihtiyaç sahibi bir talebenin insanlığın kurtuluş reçetesi Kur’ân-ı Kerîm'i öğrenmesine vesile olun.

Bağış Tutarı
Kalpten Kalbe Kur’ân

Kur’ân-ı Kerîm'e Geçen: İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Kur’ân-ı Kerîm hediye ediyoruz.

Bağış Tutarı