detail_img

Su Kuyusu

Temiz ve içilebilir su kaynaklarına ulaşımda en büyük sıkıntıyı Afrika kıtası yaşamaktadır. Afrikanın en büyük sorunlarından bir taneside kuraklıkdır. Her gün temiz ve içilebilir su kaynaklarına ulaşmak için Afrikadaki insanlar evlerinden çıkarak kilometrelerce yürümek zorunda kalıyor. Bazı yerlerde su kaynaklarına ulaşım olmadığından küçük çocuklar susuzluktan ve hastalıktan vefat ediyor.


Dünyanın birçok bölgesinde insanlara temiz su ulaştırılması için faaliyetler gerçekleştiren Hayrat İnsani Yardım aracılığıyla, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen "Şühedanın İzinde Su Kuyusu" projesi kapsamında Togo'da açılacak el pompalı su kuyularıyla temiz su ihtiyacının karşılanmasına vesile olabilirsiniz.


Bölge: Afrika

Ülke: Togo

Kuyu Tipi: El Pompalı Su Kuyusu

Ortalama Derinlik : 80 - 100 metre

Ortalama Ömür : 15 - 25 yıl

Ortalama Yararlanıcı Sayısı : 3000 - 5000 kişi

Kuyu Açılma Ortalama Süresi: 3 - 4 Ay (Afet, terör, ulaşım, açılan bölge, malzeme tedariki v.b gibi nedenler açılma süresini etkilemektedir.)


Not: Her su kuyusu için hazırlanan tabelada bir ''Şehit İsmi'' ve "Hayır Sahibi" başlığı altında bağışçı ismi (talep edilen isim) yer almaktadır. Bağış alındıktan sonra hazırlanan tabelalar, bağışçıların onayına sunulmaktadır. Şehit isimleri Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen isimlerdir. Bağışçı tarafından tabelaya yazılması istenen bir şehit ismi olması halinde, şehitlik belgesinin ibraz edilmesi şartıyla tabelaya yazılmaktadır. Onaylanan tabelalar doğrultusunda açılan her su kuyusu için bağışçılara fotoğraf ve videolar gönderilmektedir. Ayrıca bir tam su kuyusu bağışı yapan bağışçılara, açılan su kuyusu hakkında bilgilerin yer aldığı su kuyusu maketi hediye olarak gönderilmektedir.


Destek olmak için:


• Web sitemiz üzerinden online bağış yapabilirsiniz.


3674’e KUYU yazıp SMS göndererek ₺20 ile destek verebilirsiniz.


Temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.


444 36 74 çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.


• Banka hesap numaralarımıza “Şüheda Genel Bağış” açıklaması ile dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.Merak ettiğiniz sorular için:

https://hayratyardim.org/sss

Bu bağışları incelediniz mi?

Senegal - Güneş Enerjili ve Depolu Su Kuyusu

Kuraklık nedeniyle ve sağlıklı suya ulaşımda zorluklar çeken Senegal'deki insanlara güneş enerjili ve depolu su kuyularıyla yardımcı olabilirsiniz.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez
Genel Su Kuyusu Bağışı (Şüheda)

Dünyanın birçok farklı bölgesinde şehitlerimiz adına su kuyuları açıyoruz.

Bağış Tutarı
Bangladeş - Elektrik Pompalı Su Kuyusu

Temiz ve içilebilir su kaynaklarına erişimin kısıtlı olduğu Bangladeş'te su kuyuları inşa ediyoruz.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez