detail_img

Su Kuyusu

وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ فٖي سَبٖيلِ اللّٰهِ اَمْوَاتٌؕ بَلْ اَحْيَٓاءٌ وَلٰكِنْ لَا تَشْعُرُونَ

Allah yolunda öldürülenler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz.

(Bakara 154)

 

Şehit kanlarıyla yıkanmış toprağın üzerine düşen kahraman Mehmetçiklerimizin hatıraları sınırların ötesinde, mazlum coğrafyalarda yaşamaya devam etsin. İçişleri Bakanlığının destekleriyle gerçekleştireceğimiz proje kapsamında, vatanı uğruna şehit düşmüş kahraman 1.000 Mehmetçiğimizin isimleri verilerek açılacak olan su kuyuları ile hem kahramanlarımızın hatıraları dünyanın dört bir yanında yaşayacak hem de Afrika’da her yıl şiddetini artıran su krizinin çözümüne katkı sağlanacak.


 وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَٓاءِ كُلَّ شَيْءٍ حَيٍّۜ

… ve her canlı şeyi sudan yarattık.” (Enbiyâ 30)

 

Projenin gerçekleştirileceği ülkelerden Çad, Afganistan, Bangladeş, Kamerun, Nijer ve Togo, içme suyu kriziyle karşı karşıya olan ülkelerin başında gelmekte. Açılacak su kuyuları ile bölgelerde temiz suya erişim sağlanacak, bu sayede kirli sular sebebiyle her yıl binlerce insanın çeşitli hastalıklara yakalanarak vefat etmesinin önlenmesine çalışılacak. Ayrıca şehitlerimizin isimleri bu kuyulara verilerek şehit ailelerine manevi destek sağlanacaktır. Hayrat Yardım olarak T.C. İçişleri Bakanlığı ile yapmış olduğumuz protokol neticesinde şehitlerimiz adına açılacak 1.000 su kuyusu, hem bölge halkının temiz ve sağlıklı su ihtiyacını karşılayacak hem de kahraman şehitlerimizin de hatıralarının yaşatılmasına vesile olacak.

 

Derneğimiz tarafından projenin tamamlanmasıyla birlikte hayırsever milletimizi temsilen 1.000 şehidimizin ailesine ziyarette bulunacaktır.


Şühedanın İzinde 1.000 Su Kuyusu” diyerek yola çıktığımız projemize destek vermek için web sitemiz, temsilciliklerimiz ve banka hesap numaralarımız üzerinden dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.


Not: Bu kampanya kapsamında en az ₺1 olacak şekilde istediğiniz tutarda bağış yapabilirsiniz. ₺5.000 ve üzeri bağışlarda istediğiniz ismi tabelaya yazdırabilirsiniz. Her su kuyusu için hazırlanan tabelada bağışçı ismi (talep edilen isim veya isimler) yer almaktadır. Bağış alındıktan sonra hazırlanan tabelalar, bağışçıların onayına sunulmaktadır. Onaylanan tabelalar doğrultusunda açılan her su kuyusu için bağışçılara fotoğraf ve videolar gönderilmektedir.


Destek olmak için:


• Web sitemiz üzerinden online bağış yapabilirsiniz.


3674’e KUYU yazıp SMS göndererek ₺20 ile destek verebilirsiniz.


Temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.


444 36 74 çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.


• Banka hesap numaralarımıza “HYD212” açıklaması ile dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.Merak ettiğiniz sorular için:

https://hayratyardim.org/sss

Bu bağışları incelediniz mi?

Çad - Su Kuyusu

Temiz suya ulaşımda zorluk çeken Çad'da açılacak su kuyularıyla temiz su ihtiyacının karşılanmasına vesile olabilirsiniz.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez
Su Kuyusu - Bakım ve Onarım

Hayrat Yardım olarak açtığımız kuyuların belirli bir süre boyunca bakımını yapmaya özenle devam ediyoruz.

Bağış Tutarı
Togo - El Pompalı Su Kuyusu

Kuraklık nedeniyle temiz suya erişimin kısıtlı olduğu Togo'da el pompalı su kuyuları inşa etmek.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez