detail_img

Su Kuyusu

İnsan için en önemli ihtiyaçlardan biri de sudur. Asya ülkelerinden biri olan Sri lankada temiz su kaynakları yetersiz, mevcut olan su kaynaklarında da kirlilikten dolayı bazı ciddi hastalıklara ve ölümlere neden olmaktadır. Ayrıca evlerde de su şebekeleri olmadığında insanlar temiz ve sağlıklı suya ulaşımda zorluk çekmektedir.


Dünyanın birçok bölgesinde insanlara temiz su ulaştırılması için faaliyetler gerçekleştiren Hayrat İnsani Yardım aracılığıyla, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen "Şühedanın İzinde Su Kuyusu" projesi kapsamında Sri Lanka'da açılacak elektrik pompalı ve depolu su kuyularıyla temiz su ihtiyacının karşılanmasına vesile olabilirsiniz.


Bölge: Asya

Ülke: Sri Lanka

Kuyu Tipi: Elektrik Pompalı ve Depolu

Ortalama Derinlik: 35 - 45 metre

Ortalama Ömür: 10 - 15 yıl

Ortalama Yararlanıcı Sayısı: 100 - 200 kişi

Kuyu Açılma Ortalama Süresi: 3 - 4 Ay (Afet, terör, ulaşım, açılan bölge, malzeme tedariki v.b gibi nedenler açılma süresini etkilemektedir.)


Not: Her su kuyusu için hazırlanan tabelada bir ''Şehit İsmi'' ve "Hayır Sahibi" başlığı altında bağışçı ismi (talep edilen isim) yer almaktadır. Bağış alındıktan sonra hazırlanan tabelalar, bağışçıların onayına sunulmaktadır. Şehit isimleri Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen isimlerdir. Bağışçı tarafından tabelaya yazılması istenen bir şehit ismi olması halinde, şehitlik belgesinin ibraz edilmesi şartıyla tabelaya yazılmaktadır.

Onaylanan tabelalar doğrultusunda açılan her su kuyusu için bağışçılara fotoğraf ve videolar gönderilmektedir. Ayrıca bir tam su kuyusu bağışı yapan bağışçılara, açılan su kuyusu hakkında bilgilerin yer aldığı su kuyusu maketi hediye olarak gönderilmektedir.


Destek olmak için:


• Web sitemiz üzerinden online bağış yapabilirsiniz.


3674’e KUYU yazıp SMS göndererek ₺20 ile destek verebilirsiniz.


Temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.


444 36 74 çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.


• Banka hesap numaralarımıza “Şüheda Genel Bağış” açıklaması ile dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.Merak ettiğiniz sorular için:

https://hayratyardim.org/sss

Bu bağışları incelediniz mi?

Yemen - Su Tankeri

Yemen'de acil durum sebebiyle temiz su ihtiyacını karşılamak için su tankeri dağıtıyoruz.

Bağış Tutarı
Genel Su Kuyusu Bağışı (Şüheda)

Dünyanın birçok farklı bölgesinde şehitlerimiz adına su kuyuları açıyoruz.

Bağış Tutarı
Nepal Elektrik Pompalı ve Depolu Su Kuyusu (Şüheda)

Halk olarak da fakirlik sınırında olan Nepalli Müslümanlar temiz - içilebilir su ihtiyaçlarını karşılayamamaktadırlar.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez