detail_img

Su Kuyusu Bangladeş

Asya kıtasında bulunan Bangladeş nüfusunun %89 u müslümanlardan oluşmaktadır. Afrika kıtasına kıyasla daha fazla su kaynakları olmasına rağmen içilebilir - temiz su kaynakları oldukça azdır. Temiz suya ulaşmak için kısıtlı imkanlar ile yapılan faaliyetlerde derinlik olarak istenilen mesafeye inilemediğinden temiz su ihtiyacı karşılanamamaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tahminlerine göre Bangladeş halkının yüzde 97'sinin suya erişimi olmasına karşın sadece yüzde 40'ı güvenli ve temiz suya ulaşabilmektedir. Ülkedeki mevcut suyun yüzde 80'inden fazlası da tarım faaliyetleri için kullanılmaktadır. Ülke nüfusunun fazla olması sebebiyle de temiz su ulaşımında zorluk olması çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır.


Dünyanın birçok bölgesinde insanlara temiz su ulaştırılması için faaliyetler gerçekleştiren Hayrat İnsani Yardım aracılığıyla, Bangladeş'de açılacak elektrik pompalı ve depolu (şadırvanlı) su kuyularıyla kurak coğrafyalardaki temiz su ihtiyacının karşılanmasına vesile olabilirsiniz.


Bölge: Asya

Ülke: Bangladeş

Kuyu Tipi: Elektrik Pompalı ve Depolu

Ortalama Derinlik: 50 - 75 metre

Ortalama Ömür: 10 - 15 yıl

Ortalama Yararlanıcı Sayısı: 300 - 700 kişi

Kuyu Açılma Ortalama Süresi: 2 - 5 Ay (Afet, terör, ulaşım, açılan bölge, malzeme tedariki v.b gibi nedenler açılma süresini etkilemektedir.)


Not: Her su kuyusu için hazırlanan tabelada bağışçı ismi (talep edilen isim veya isimler) yer almaktadır. Bağış alındıktan sonra hazırlanan tabelalar, bağışçıların onayına sunulmaktadır. Onaylanan tabelalar doğrultusunda açılan her su kuyusu için bağışçılara fotoğraf ve videolar gönderilmektedir. Ayrıca bir tam su kuyusu bağışı yapan bağışçılara, açılan su kuyusu hakkında bilgilerin yer aldığı su kuyusu maketi hediye olarak gönderilmektedir.


Destek olmak için:


• Web sitemiz üzerinden online bağış yapabilirsiniz.


3674’e KUYU yazıp SMS göndererek ₺20 ile destek verebilirsiniz.


Temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.


444 36 74 çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.


• Banka hesap numaralarımıza “Su Kuyusu Genel Bağış” açıklaması ile dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.


Merak ettiğiniz sorular için:

https://hayratyardim.org/sss

Bu bağışları incelediniz mi?

Bangladeş (Arakan) - El Pompalı Su Kuyusu

Temiz su ihtiyacının karşılanması için Bangladeş'de açılacak su kuyularıyla yardım eli uzatabilirsiniz.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez
Çad - Su Kuyusu

Temiz suya ulaşımda zorluk çeken Çad'da açılacak su kuyularıyla temiz su ihtiyacının karşılanmasına vesile olabilirsiniz.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez
Genel Su Kuyusu Bağışı

Dünyanın birçok farklı bölgesinde sizlerin destekleriyle açılan binlerce su kuyusu, temiz suya ulaşmakta zorluk çeken insanların yüzünü güldürüyor.

Bağış Tutarı