20-08-2021

Batı Karadeniz’deki şiddetli yağışlar neticesinde birçok insanımızın hayatını olumsuz yönde etkiledi. Sel afetiyle beraber, afet bölgesinde oluşan insani yardım ihtiyacını kapatmak için çalışmalarımıza çeşitli illerden ulaşan arama kurtarma ve acil yardım ekiplerimiz ile devam ediyoruz. Sel afetinin en şiddetli hissedildiği Kastamonu ve Sinop’ta vatandaşlarımıza durmak bilmeden yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

 

11 Ağustos’tan itibaren başlayan yağışlarla Kastamonu, Sinop ve Bartın’da yıkıcı seller meydana geldi. Kayıpların da olduğu bu yıkımların ardından bölgede hem arama kurtarma çalışmaları hem de afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere insani yardım faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Hayrat Yardım olarak afetzedelerin yaralarını sarabilmek amacıyla bölgeye sıcak yemek ve temiz su başta olmak üzere; giyim ve acil yardım malzemeleri ulaştırmaya devam ediyoruz.

 

Metrekare başına en fazla yağış alan ilçelerimizden birisi olan Sinop’un Ayancık ilçesinde sel neticesinde ciddi zorluklar yaşandı. Yıkımların da olduğu bölgedeki 63 dağ köyüne 35 araçla yardımlarınızı ulaştırdık. Bu bölgede selden dolayı yolları yıkılan köylere de traktörlerle yardım götürmeye devam ediyoruz. Selin vurduğu bir başka ilimiz Kastamonu’da da 10 bin gıda kolisini ihtiyaç sahiplerine teslim ettik. Bozkurt, Abana ve İnebolu ilçelerine ulaştırılan yardımlar neticesinde binlerce vatandaşımızın ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Bölgeye ulaşan 10 tır suyun dağıtımı AFAD koordinesiyle gerçekleştirdik. Çalışmalarımız devam ediyor.Bu haberleri incelediniz mi?

04-01-2022
Kars’ta Kışa Sobasız Giren Aileye Yardım

Temsilciliğimiz sobası olmayan dört çocuklu ailenin ihtiyaçlarını karşılamaya vesile oldu.

Devamını Oku
09-11-2021
Ekim Ayında Neler Yaptık?

İyilikle geçen Ekim ayında ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinde tebessüme vesile olduk.

Devamını Oku
03-11-2020
İzmir'in Yanındayız

İzmirin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışarak destek olduk ve olmaya devam ediyoruz.

Devamını Oku