18-04-2022

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açılışını yaptığı İyilik Fuarında, kendilerine Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından Luh hediye edildi.

Hayrat İnsani Yardım Derneği, çağımızın maddi ihtiyaçları gibi manevi ihtiyaçlarına da önem veriyor. Bu sebeple yurtiçi ve yurtdışında Kur’an-ı Kerîm’e ulaşamayan ihtiyaç sahipleri için başlatmış oldukları; “Dünya Kur’an Okuyor” projesi sayesinde 1 milyon Kur’an-ı Kerîm’i, maddi imkânsızlıklar içerisinde Kur’an öğrenmeye çalışan, hâfızlık yapan ve çeşitli sebeplerden ötürü Kur’an’a ulaşamayan, genç-yaşlı 1 milyon Müslüman'a Kur'an-ı Kerim dağıttı.

Hayrat İnsani Yardım Derneğinin, "İyilik Standı"nı ziyaret eden Bakan Soylu'ya proje hakkında bilgi verilip Luh (Levh) hediye edildi.Luh (levh) nedir?

Luh: Luh adı verilen tahta levhalar, Afrika’da eğitim alanında yaşanan imkansızlıkların en büyük örneklerinden. Luh üzerine yazılan her bilgi ve ayet, ezberleninceye dek silinmeden bekletilir; ezber tamamlanınca levha silinir ve yeni dersler levhaya yazılırBu haberleri incelediniz mi?

15-07-2016
Zeytinburnu Kazım Özalp İlkokulunda Kuran-ı K...

Zeytinburnu Kazım Özalp İlkokulunda Kuran-ı Kerim Dağıtımı Yaptık

Devamını Oku
16-05-2021
Filistin Acil Yardım Kampanyası

Kardeşlerimiz için tıbbi malzeme ve gıda kolisi kampanyası başlattık.

Devamını Oku
09-04-2014
Suriye Temsilciler Toplantısı

Suriye Temsilciler Toplantısı

Devamını Oku