18-04-2022

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açılışını yaptığı İyilik Fuarında, kendilerine Hayrat İnsani Yardım Derneği tarafından Luh hediye edildi.

Hayrat İnsani Yardım Derneği, çağımızın maddi ihtiyaçları gibi manevi ihtiyaçlarına da önem veriyor. Bu sebeple yurtiçi ve yurtdışında Kur’an-ı Kerîm’e ulaşamayan ihtiyaç sahipleri için başlatmış oldukları; “Dünya Kur’an Okuyor” projesi sayesinde 1 milyon Kur’an-ı Kerîm’i, maddi imkânsızlıklar içerisinde Kur’an öğrenmeye çalışan, hâfızlık yapan ve çeşitli sebeplerden ötürü Kur’an’a ulaşamayan, genç-yaşlı 1 milyon Müslüman'a Kur'an-ı Kerim dağıttı.

Hayrat İnsani Yardım Derneğinin, "İyilik Standı"nı ziyaret eden Bakan Soylu'ya proje hakkında bilgi verilip Luh (Levh) hediye edildi.Luh (levh) nedir?

Luh: Luh adı verilen tahta levhalar, Afrika’da eğitim alanında yaşanan imkansızlıkların en büyük örneklerinden. Luh üzerine yazılan her bilgi ve ayet, ezberleninceye dek silinmeden bekletilir; ezber tamamlanınca levha silinir ve yeni dersler levhaya yazılırBu haberleri incelediniz mi?

28-09-2016
Cerablus'a 2 Tır Yardım Malzemesi Gönderdik

Cerablus'a 2 Tır Yardım Malzemesi Gönderdik

Devamını Oku
15-03-2022
Şühedanın İzinde Su Kuyuları Açılmaya Devam E...

İçişleri Bakanlığımızla iş birliği içinde; Afrika ve Asya’nın sair ülkelerinde...

Devamını Oku
02-10-2019
Kenya'ya 20 Bin Kur'an

Kenya'ya 20 Bin Kur'an

Devamını Oku