22-12-2021

Dünya’nın dört bir yanında savaşlar ve ekonomik sıkıntılar insanlığı sıkboğaz ederken, bazı umut verici gelişmeler de olmuyor değil. Sakarya’nın Hendek ilçesinde bir ikinci sınıf öğrencisi tam bir yıl boyunca kendi harçlığını harcamayıp biriktirdi. Ardından tüm bu birikimini su kuyusu için bağışladı.


Hayrat İnsani Yardım Derneği’nin Sakarya Temsilciliği’nde su kuyusu yardımları için harekete geçen hayırsever kardeşimiz su sıkıntısı çeken ihtiyaç sahipleri için bağışta bulunmak istedi. Sakarya Hendek’teki Noksel İlkokulu’nda ikinci sınıfta eğitim gören Onur Ünal Barutçu, Afrika’daki kuraklık ve temiz su sıkıntısından haberdar olmasıyla birlikte bu insanların sıkıntılarına iştirak etti. İşe büyük bir kumbara edinmekle başlayan Onur, tam bir yıl boyunca kendi harçlığını biriktirerek o insanların hayatlarına dokunmak istedi.


Global organizasyonlardan devletlere, büyük şirketlerden küçük işletmelere kadar herkesin içe kapandığı böyle bir dönemde Onur, bir yıl boyunca kendi rahatlığından feragat edip harçlığından kıstı. Bir yılın sonunda elde ettiği 1040 lirayı da hiç düşünmeden iyilik yolunda harcadı. Yaptığı davranış ile arkadaşlarına da örnek olan Onur Ünal Barutçu, yaptığı yardımdan dolayı yaşadığı mutluluğun tarif edilmez bulduğunu söylüyor.


Bu haberleri incelediniz mi?

14-01-2022
Aralık Ayında Neler Yaptık?

İyilikle geçen Aralık ayında ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinde tebessüme vesile olduk.

Devamını Oku
31-10-2016
Ömer Halisdemir Yetimhanemizi Açtık

Ömer Halisdemir Yetimhanemizi Açtık

Devamını Oku
25-05-2021
750.000 Kur'an-ı Kerim'i Birlikte Dağıttık.

Dünya Kur'an Okuyor projemiz kapsamında desteklerinizle 750.000'e ulaştık.

Devamını Oku