17-02-2022

Yeryüzünde, Müslümanları yekvücut haline getiren ibadethaneler bizlere daima birliği, beraberliği ve kardeşliği kalplerimize işleyen mabetler olmuştur. İşte o mabetlerden birisi de Nijer’in Saga Sahra köyünde bağışçılarımızın desteği ile yapımı tamamlanan Yunus Emre Camii.


Siyasi ve ekonomik sömürgeyle hem maddi hem manevi yönden kuraklaştırılan Afrika’yı yardımlarınızla ferahlatmaya devam ediyoruz. Nijer’in Niamey şehri yakınlarındaki Saga Sahra köyünden güzel haberler var. Bölgede mescit ihtiyacı tespit etmesi üzerine başlattığımız mescit inşaatımız tamamlandı.


Hayırseverlerimizin desteği ile tamamladığımız mescidimizde yaklaşık 200 kardeşimiz aynı anda namaz kılabilecek. Aynı şekilde mescidimizin yanında inşasını tamamladığımız su kuyusuyla da bölge halkının ihtiyacına yetişiyoruz. Mescidimizle birlikte bölge halkının daha rahat ibadet edebileceği bir yer kazandırmış olduk.


Geçtiğimiz sene Ekim ayında başlayan mescit inşaatımız yaklaşık dört ayın sonunda sona erdi. Şubat ayı itibarıyla Saga Sahralı kardeşlerimiz mescitlerine kavuşmuş oldu. Mescidimizin yapımına katkıda bulunan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.Bu haberleri incelediniz mi?

11-05-2022
35 Ülkeye 1 Milyon Kur'an

35 ülkede 1 milyon Kur’an-ı Kerim projesini tamamladık.

Devamını Oku
07-12-2017
Arakan'a Sessiz Kalma diyerek Yardımlarınızı ...

Arakan'a Sessiz Kalma

Devamını Oku
15-03-2017
İyilik Engel Tanımaz

İyilik Engel Tanımaz

Devamını Oku