detail_img

09-06-2021

İdlip’te yaşayan savaş mağdurlarına 10 tır gıda ve elbise desteği verdik. Hazırlanan 10 yardım tırının; 3’ü patates, 3’ü soğan, 3’ü gıda kolisi ve 1’i de kadın ve çocuk kıyafetlerinden oluşmaktadır.


Tırları uğurlama törenine Hayrat İnsani Yardım Derneği Gebze Temsilcisi Şükür Çakır, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, Gebze Müftüsü teşrif ettiler.


75 ton soğan, 95 ton patates ve 3000 gıda kolisi bulunan bu yardım tırlarıyla on binlerce savaş mağduru ailenin gıda gereksinimi karşılamayı planladık. Bununla beraber çatışmalar ve iç savaşın doğurduğu ekonomik sorunlar yüzünden farklı ihtiyaçlarda azami seviyeye gelmiş durumdadır. Gıda ihtiyacı kadar kıyafet ihtiyacı da âcil durum statüsündedir. Bu ihtiyacın da bir derece giderilmesi için 10 tırdan 1 tanesi yeni kıyafet yardımı olarak hazırlanmıştır.


Kocaelli - Gebze Temsilciliğimizin çalışmaları ve bağışçılarımızın destekleri ile hazırladığımız tırlar, dualar eşliğinde İdlip’te yaşayan savaş mağduru masumlar ile buluşmak üzere yola çıktı.


Bu haberleri incelediniz mi?

12-03-2018
Pakistan'daki Mazlumlara Ulaştık

Pakistan'a Yardım

Devamını Oku
04-05-2015
Denizli Temsilciliği Açıldı

Hayrat Yardım Denizli Şubemiz dualarla hizmete açıldı.

Devamını Oku
22-04-2014
Orta Afrika Mazlumları Yardım Bekliyor

Orta Afrika Mazlumları Yardım Bekliyor

Devamını Oku