09-06-2021

İdlip’te yaşayan savaş mağdurlarına 10 tır gıda ve elbise desteği verdik. Hazırlanan 10 yardım tırının; 3’ü patates, 3’ü soğan, 3’ü gıda kolisi ve 1’i de kadın ve çocuk kıyafetlerinden oluşmaktadır.


Tırları uğurlama törenine Hayrat İnsani Yardım Derneği Gebze Temsilcisi Şükür Çakır, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili, Gebze Müftüsü teşrif ettiler.


75 ton soğan, 95 ton patates ve 3000 gıda kolisi bulunan bu yardım tırlarıyla on binlerce savaş mağduru ailenin gıda gereksinimi karşılamayı planladık. Bununla beraber çatışmalar ve iç savaşın doğurduğu ekonomik sorunlar yüzünden farklı ihtiyaçlarda azami seviyeye gelmiş durumdadır. Gıda ihtiyacı kadar kıyafet ihtiyacı da âcil durum statüsündedir. Bu ihtiyacın da bir derece giderilmesi için 10 tırdan 1 tanesi yeni kıyafet yardımı olarak hazırlanmıştır.


Kocaelli - Gebze Temsilciliğimizin çalışmaları ve bağışçılarımızın destekleri ile hazırladığımız tırlar, dualar eşliğinde İdlip’te yaşayan savaş mağduru masumlar ile buluşmak üzere yola çıktı.


Bu haberleri incelediniz mi?

12-12-2013
Adaklarınız Kamboçya’ya ulaştı

Buraya özet gelecek.

Devamını Oku
30-12-2016
Halepli Kardeşlerimize 180 Tırlık Yardım

Halepli Kardeşlerimize 180 Tırlık Yardım

Devamını Oku
26-01-2021
Dünya Kur'ân Okuyor ''Bir Milyon Kur'ân-ı Ker...

MÜSİAD ile birlikte gerçekleştirdiğimiz DKO projesi

Devamını Oku