08-12-2020

North Horr Camii Desteklerinizi Bekliyor

 

Yakın geçmişte %100'ü Müslüman iken Gayri Müslimler tarafından yapılan çeşitli faaliyetlerle Müslüman oranı %70'in altına düşen Kenya'nın North Horr şehrinde başlattığımız Cami inşaatımızla bölgede İslamiyet'in daha fazla yayılmasına vesile olmak, imkansızlıklar içerisinde sıcak kumların üzerinde, kavurucu güneşin altında Cenab-ı Hakk'ın huzuruna duran kardeşlerimize yeni bir mabet yapıyoruz.

 

Bizleri bir araya toplayan camilerimizin Kenyalı kardeşlerimiz için de birliği, beraberliği ve kardeşlik duygularını pekiştireceğine inanıyoruz. Toplam nüfusunun %12'si Müslümanlardan oluşan Kenya'da Gayri Müslimlerin yürüttüğü faaliyetler Müslüman kardeşlerimize zarar vermeye devam ediyor. North Horr'da açacağımız bu cami bölgedeki Müslüman sayısını artırmak adına atacağımız kutlu bir adım olacağına inanıyoruz.

 

North Horr Camii projemize ister 3674’e CAMİ yazıp 10 TL karşılığında SMS atabilir, isterseniz de web sitemiz üzerinden hesap numaralarımızı kullanarak dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz. Cenab-ı Hakk yapacağınız yardımları kabul eylesin.

Bu haberleri incelediniz mi?

29-07-2015
Ramazan Bayramı Gönüllerin Bayramı

Ramazan Bayramı Gönüllerin Bayramı

Devamını Oku
11-05-2022
35 Ülkeye 1 Milyon Kur'an

35 ülkede 1 milyon Kur’an-ı Kerim projesini tamamladık.

Devamını Oku
18-04-2017
Cerablus Yetim Eğitim Kültür Merkezi'mizin Ta...

Cerablus Yetim Eğitim Kültür Merkezi'mizin Tadilatı Devam Ediyor

Devamını Oku