12-12-2013

Mısır’da yaşanan darbe sonucu meydanları dolduran yüzbinlerce Mısırlının direnişi sürüyor. Günlerdir meydanları terketmeyen halk bulundukları yerde sahur ve iftar yapıyor. Bu durum karşısında sivil toplum örgütleri seferber olurken, Hayrat İnsani Yardım Derneği de Mısırlı kardeşlerimize yardım kararı aldı.


Hayrat Yardım Başkanı Hakkı AYGÜN yaptığı açıklamada dernek olarak binlerce Mısırlıya iftar yaptırabilmek için seferber olduklarını belirterek “Mısır zorlu bir süreçten geçiyor. Bu süreçte meydanları dolduran kardeşlerimize destek olabilmek gayesiyle kendi imkanlarımızla ve ehli imanın destekleriyle binlerce Mısırlı kardeşimize iftar yemeği vermek için çalışıyoruz. Katkıda bulunmak isteyen kardeşlerimiz derneğimizin banka hesap numaralarını kullanarak yardım ulaştırabilirler.” dedi.


Suriye, Filistin, Bangladeş, Afganistan, Arakan gibi ülkelerde zor şartlarda yaşayan Müslümanlara yardımların devam ettiğini ifade eden AYGÜN, bir iyiliğe binler sevabın verildiği bu mübarek günlerin iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.Bu haberleri incelediniz mi?

29-07-2015
Ramazan Bayramı Gönüllerin Bayramı

Ramazan Bayramı Gönüllerin Bayramı

Devamını Oku
28-05-2016
Dünya İnsani Yardım Zirvesi İstanbul’dan Düny...

Dünya İnsani Yardım Zirvesi İstanbul’dan Dünyaya Uzandı.

Devamını Oku
20-08-2021
Sel Mağdurlarına Destek Oluyoruz

Kastamonu ve Sinop’ta vatandaşlarımıza durmak bilmeden yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

Devamını Oku