24-08-2014

Tedavi edilmek üzere Türkiye’ye getirilen 23 Filistinli kardeşimize Hayrat İnsani Yardım Derneği moral ve destek ziyaretinde bulundu. Hayrat Yardım İstanbul Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen ziyaret hüzünlü gönülleri sevindirdi.Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen ziyarette Filistinli kardeşlerimize acılarının paylaşılarak, sıkıntılarının dinlenip yaralarına merhem olunacağı ve Hayrat İnsani Yardim olarak her zaman destek verileceği iletildi.


Ziyaret sırasında hastaların durumları hakkında bilgi edinen Hayrat Yardım ekipleri, hastalara ve refakatçilere hediyelerini teslim etmeyi de ihmal etmediler.


gazzeli-kardeslerimize-moral-olduk-hayrat-insani-yardim-dernegi 8


Saldırılar sırasında yaralanan ve ülkesinde tedavi imkanı bulamayan 14′ü çocuk 23 Filistinli, Tel Aviv’den kalkan Türk Hava Kuvvetleri’ne ait C130 tipi askeri uçakla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na getirilmişti. Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler tarafından karşılanan yaralılar havalimanında hazır bekletilen yaklaşık 30 tane ambulansla ve UMKE sağlık ekipleri yardımıyla Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi ve Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı.


Bu haberleri incelediniz mi?

26-11-2015
Kur’an ile Dolu Bir Nesil

Hayrat Yardım, Kur’an Kampanyası ile uzanabildiği kadar çok ellere uzanmak istiyor.

Devamını Oku
01-04-2022
Ramazan Sevinci Paylaşarak Artıyor

Ülkemiz ve uzak diyarlarda kalpten kalbe Ramazan için yola çıkıyoruz.

Devamını Oku
29-04-2015
Cömertlikte Su Gibi Ol

Filistin, Suriye gibi savaş bölgesi yerlerde ise su kuyuları hayati önem arz ediyor.

Devamını Oku