26-09-2014

Hayrat Yardım mültecilere yardımları sürdürüyor


Türkiye,  Suriye‘ de 3 yıldır süren savaşın acı neticelerini Suruç’ta yaşamaya devam ediyor. Sayıları 130 bini aşan Suriyeli Türkiye’ye sığınmacı olarak giriş yapıyor. Yaklaşık 60 köy ve kasabadaki saldırılardan kaçan Suriyeliler, Şanlıurfa Merkez ve ilçesi Suruç’a giriş yapmaya devam ederken binlerce sığınmacı da sınırda bekliyor. Taziye evleri, camiler, tahıl depoları, okullar tamamen sığınmacıların barınma ihtiyacı için kullanılıyor.


Türkiye, Bölgede olağanüstü yardım çalışmalarına devam ederken Hayrat İnsani Yardım Derneği de sığınmacıların acil ihtiyaçlarını karşılamakta gecikmiyor. Şefkat ve merhamet eliyle bölgede çalışmalarını sürdüren Hayrat Yardım ilk etapta acil yardım ihtiyaçlarını bölgeye ulaştırdı. Çocukların acil ihtiyaçları olan süt ve bebek bezi, bölgedeki sığınmacılara dağıtıldı.


Bölgede yetkili makamlarca iletişim halinde çalışmalarını sürdüren Hayrat Yardım Kaymakamlık ve AFAD tarafından kurulan koordine merkezi yetkililerince yapılan yönlendirmeler doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Acil olarak belirlenen gıda, içecek ve muhtelif giyim yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Urfa ve Maraş ekipleriyle beraber bölgede bulunuyor.


Bölgenin şu anda en önemli ihtiyacı çocuk bezi, çocuk maması, ilaç, battaniye, gıda ve kıyafet.


Suriyeli kardeşlerimize kredi kartı ile online ödeme yaparak yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz. 


Bu haberleri incelediniz mi?

28-09-2016
Cerablus'a 2 Tır Yardım Malzemesi Gönderdik

Cerablus'a 2 Tır Yardım Malzemesi Gönderdik

Devamını Oku
13-02-2017
Türkiye İçerisindeki Yetim Eğitim Merkezimizi...

Yetim Eğitim Merkezi

Devamını Oku
28-10-2015
Afganistan ve Pakistan depremin yaralarını sa...

7,5 büyüklüğündeki depremde, Afganistan ve Pakistan'da ölü sayısı giderek artıyor.

Devamını Oku