detail_img

12-12-2013

Hayrat İnsani Yardım Derneği, Suriyeliler için temin ettiği 4 bin kutu ilacı, Asi Nehri’nden sallarla İdlip kentine ulaştırdı.İDLİP – İsmail Hakkı DemirHayrat İnsani Yardım Derneği’nin iki ay önce başlattığı kampanyayla toplanan ilaçlar, kara yoluyla Hatay’a buradan da Asi Nehri’nden sallarla muhalif askerlerin güvenlik tedbiri altında Suriye tarafına geçirildi.


İdlip kentine bağlı Salkin kasabası ve İzmarin köyünde gönüllü doktorlara teslim edilen ilaçlar, çeşitli hastalıklara yakalanan çocuklara verilmeye başlandı.


Derneğin Kahramanmaraş Temsilcisi Murat Ağcıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye’de yüz binlerce çocuğun, tifo ve veba gibi bulaşıcı hastalıklarla karşı karşıya olduğunu söyledi.


Ağcıl, bu kapsamda topladıkları bin 250 çeşit 4 bin civarındaki ilacı Suriye’nin İdlip kentine ulaştırdıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:


“Acil olan ilaç ihtiyacını karşılamak için topladığımız ilaçları İdlip kentine bağlı Salkin kasabasına ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırseverlerin verdiği ilaçlarla, her gün bir çocuk belki de ölümden kurtulacak. Bir yaraya merhem olmak bizim için mutluluk.”


Ağcıl, ilaç kampanyasının devam ettiğini, hastane ekipman ihtiyacı için de çalışma başlattıklarını kaydetti.


Bu haberleri incelediniz mi?

22-03-2024
26 Ülkede 4.000 Su Kuyusu

Hayrat Yardım olarak 2013'ten bu yana 4.000 su kuyusu açtık.

Devamını Oku
13-12-2023
Hayır Çarşıları ile Filistin’e Destek

Türkiye’nin farklı yerlerinde açılan kermesler halkımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Devamını Oku
10-12-2020
Yaşamak Herkesin Hakkı

21.yüzyılda bile yalnızca belirli ülkelerdeki insanların sahip olabildiği, insan olmanın..

Devamını Oku