03-09-2021

700 yetim kardeşimizin sağlık ihtiyaçlarının karşılanacağı Yetimler Sağlık Bulsun Projemiz hız kesmeden devam ediyor. 29 Ağustos itibariyle Şanlıurfa’da yüzlerce yetimin sağlık taraması tamamlandı. Bağışçılarımızın destekleri ve doktorlarımızın fedakâr çabalarıyla sağlık taraması tamamlanan yetim sayısı 400’e ulaştı. Çalışmalarımız devam ediyor.


Sağlık taramaları rutin işlemler gibi gözükse de özellikle çocuklar için ciddi bir önem taşımakta. Çocuklar, kendi gelişimlerini fark edemedikleri gibi gelişimleri esnasındaki aksaklıkları ve problemleri de fark edemeyebiliyorlar. Genelde çocukların sağlık problemleri ebeveynleri tarafından anlaşılıyor ve önlemleri de ebeveynleri tarafından alınıyor. İşte bu imkanlardan mahrum yetişen binlerce yetim çocuk sağlık sorunlarından bihaber bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar. Bu sebeple “Yetimler Sağlık Bulsun” projemize başladık.


Geçtiğimiz 29 Ağustos Pazar günü, Şanlıurfa Belediye Başkanı, Karaköprü Belediye Başkanı ve Haliliye Belediye Başkanlarının da iştirakiyle yüzlerce yetim kardeşimizin sağlık taraması tamamlandı. Bununla birlikte sağlık taraması tamamlanan yetim kardeşlerimizin sayısı 400’ü aştı. Projemizin %58’i tamamlanmış durumda. Tüm bağışçılarımıza ve gönüllülerimize teşekkür ederiz.Bu haberleri incelediniz mi?

04-03-2015
Kalpler Kur’an’ın Nuruyla Nurlansın

Afrika kıtasına Kur’an’ın nuru Hayrat İnsani Yardım ile yayılacak.

Devamını Oku
11-12-2020
Kardeşin Var; NİJER

Kardeşin Var projesiyle yeryüzünün birçok farklı coğrafyasındaki yetimlere sahip çıkıyoruz

Devamını Oku
23-10-2019
Resulayn ve Tel Abyad'da Binlerce Kişiye Yard...

İyilik Pınarı Harekatı Devam Ediyor

Devamını Oku