detail_img

03-09-2021

700 yetim kardeşimizin sağlık ihtiyaçlarının karşılanacağı Yetimler Sağlık Bulsun Projemiz hız kesmeden devam ediyor. 29 Ağustos itibariyle Şanlıurfa’da yüzlerce yetimin sağlık taraması tamamlandı. Bağışçılarımızın destekleri ve doktorlarımızın fedakâr çabalarıyla sağlık taraması tamamlanan yetim sayısı 400’e ulaştı. Çalışmalarımız devam ediyor.


Sağlık taramaları rutin işlemler gibi gözükse de özellikle çocuklar için ciddi bir önem taşımakta. Çocuklar, kendi gelişimlerini fark edemedikleri gibi gelişimleri esnasındaki aksaklıkları ve problemleri de fark edemeyebiliyorlar. Genelde çocukların sağlık problemleri ebeveynleri tarafından anlaşılıyor ve önlemleri de ebeveynleri tarafından alınıyor. İşte bu imkanlardan mahrum yetişen binlerce yetim çocuk sağlık sorunlarından bihaber bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar. Bu sebeple “Yetimler Sağlık Bulsun” projemize başladık.


Geçtiğimiz 29 Ağustos Pazar günü, Şanlıurfa Belediye Başkanı, Karaköprü Belediye Başkanı ve Haliliye Belediye Başkanlarının da iştirakiyle yüzlerce yetim kardeşimizin sağlık taraması tamamlandı. Bununla birlikte sağlık taraması tamamlanan yetim kardeşlerimizin sayısı 400’ü aştı. Projemizin %58’i tamamlanmış durumda. Tüm bağışçılarımıza ve gönüllülerimize teşekkür ederiz.Bu haberleri incelediniz mi?

16-11-2018
Pakistan Milletvekilleri ile Çocuklara Kışlık Kıyafet Dağıtt...

Pakistan Milletvekilleri ile Çocuklara Kışlık Kıyafet Dağıttık

Devamını Oku
14-01-2022
Aralık Ayında Neler Yaptık?

İyilikle geçen Aralık ayında ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinde tebessüme vesile olduk.

Devamını Oku
07-12-2017
Arakan'a Sessiz Kalma diyerek Yardımlarınızı Bizzat Yerine U...

Arakan'a Sessiz Kalma

Devamını Oku