03-09-2021

700 yetim kardeşimizin sağlık ihtiyaçlarının karşılanacağı Yetimler Sağlık Bulsun Projemiz hız kesmeden devam ediyor. 29 Ağustos itibariyle Şanlıurfa’da yüzlerce yetimin sağlık taraması tamamlandı. Bağışçılarımızın destekleri ve doktorlarımızın fedakâr çabalarıyla sağlık taraması tamamlanan yetim sayısı 400’e ulaştı. Çalışmalarımız devam ediyor.


Sağlık taramaları rutin işlemler gibi gözükse de özellikle çocuklar için ciddi bir önem taşımakta. Çocuklar, kendi gelişimlerini fark edemedikleri gibi gelişimleri esnasındaki aksaklıkları ve problemleri de fark edemeyebiliyorlar. Genelde çocukların sağlık problemleri ebeveynleri tarafından anlaşılıyor ve önlemleri de ebeveynleri tarafından alınıyor. İşte bu imkanlardan mahrum yetişen binlerce yetim çocuk sağlık sorunlarından bihaber bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar. Bu sebeple “Yetimler Sağlık Bulsun” projemize başladık.


Geçtiğimiz 29 Ağustos Pazar günü, Şanlıurfa Belediye Başkanı, Karaköprü Belediye Başkanı ve Haliliye Belediye Başkanlarının da iştirakiyle yüzlerce yetim kardeşimizin sağlık taraması tamamlandı. Bununla birlikte sağlık taraması tamamlanan yetim kardeşlerimizin sayısı 400’ü aştı. Projemizin %58’i tamamlanmış durumda. Tüm bağışçılarımıza ve gönüllülerimize teşekkür ederiz.Bu haberleri incelediniz mi?

17-05-2017
2017 Ramazanda 37 Ülkede Kardeşlerimizle Bulu...

Ramazan Bereketini Kardeşlerimize Ulaştırdık

Devamını Oku
12-12-2013
Hayrat Yardım Şeyh Raid Salah’ı ağırladı

Hayrat Yardım Şeyh Raid Salah’ı ağırladı

Devamını Oku
07-05-2022
Ramazan Bereketi 3 Kıta 47 Ülkede

Ramazan ayı dünyanın dört bir tarafında büyük bir heyecanla karşılandı.

Devamını Oku