13-07-2022

 

Alem-i İslam’ın sevinçle karşıladığı Kurban Bayramı’nda bu yıl da faaliyetlerimize devam ettik. Bizlere emanet etmiş olduğunuz kurbanları hassasiyetle ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Çeşitli sebeplerden bayrama buruk giren milyonu aşkın kardeşimize mutluluk taşıdık. Bu bayram 29 ülkede ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle beraber olduk.


36.061 kurban hissesini itinayla muhtaçlara ulaştırdığımız bu bayramda her sene olduğu gibi Asya ve Afrika’daki birçok ülkede tespit ettiğimiz bölgelere gittik. Kurbanlarımızı aldığımız vekaletlerle kesip ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. 1 milyon 85 bin kişi kesilen kurbanlardan istifade ettiler.


Ulaştırdığımız yardımlardan yetimler ve ihtiyaç sahibi çocuklar da hissesiz kalmadı. 5 bin küçük kardeşimize bayramlıklarını ulaştırdık. Sizlerin de yardımlarıyla onların bayram sevinçlerine ortak olduk. Sizlerin desteğiyle bayramı yeni kıyafetlerle karşıladılar.


Pakistanlı Muhammed Haris onlardan biri.Dört kardeşi olan Muhammed büyüdüğünde polis olmak istiyor.


Bu sene “Kurban bayram olsun” diyerek ziyaret ettiğimiz ve gönüllülerimizle yardımlarınızı ulaştırdığımız 29 ülke şu şekilde:


Asya’da; Afganistan, Bangladeş, Endonezya, Filistin, Filipinler, Kamboçya, Malezya, Pakistan, Sri Lanka, Suriye, Tayland, Türkiye ve Yemen.

Afrika’da; Burkina Faso, Çad, Fildişi Sahilleri, Gana, Kenya, Mali, Moritanya, Nijer, Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Ruanda, Senegal, Somali, Sudan, Tanzanya ve Togo.Bu haberleri incelediniz mi?

09-12-2016
Halep İçin Harekete Geç

Halep İçin Harekete Geç

Devamını Oku
27-11-2018
Yemen'de 2 bin Kişiye Su ve Gıda Yardımı

Yemen'de 2 bin Kişiye Su ve Gıda Yardımı

Devamını Oku
11-01-2018
Yurtiçindeki Kardeşlerimize Umut Oluyoruz

Buraya özet gelecek.

Devamını Oku