13-07-2022

 

Alem-i İslam’ın sevinçle karşıladığı Kurban Bayramı’nda bu yıl da faaliyetlerimize devam ettik. Bizlere emanet etmiş olduğunuz kurbanları hassasiyetle ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Çeşitli sebeplerden bayrama buruk giren milyonu aşkın kardeşimize mutluluk taşıdık. Bu bayram 29 ülkede ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle beraber olduk.


36.061 kurban hissesini itinayla muhtaçlara ulaştırdığımız bu bayramda her sene olduğu gibi Asya ve Afrika’daki birçok ülkede tespit ettiğimiz bölgelere gittik. Kurbanlarımızı aldığımız vekaletlerle kesip ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. 1 milyon 85 bin kişi kesilen kurbanlardan istifade ettiler.


Ulaştırdığımız yardımlardan yetimler ve ihtiyaç sahibi çocuklar da hissesiz kalmadı. 5 bin küçük kardeşimize bayramlıklarını ulaştırdık. Sizlerin de yardımlarıyla onların bayram sevinçlerine ortak olduk. Sizlerin desteğiyle bayramı yeni kıyafetlerle karşıladılar.


Pakistanlı Muhammed Haris onlardan biri.Dört kardeşi olan Muhammed büyüdüğünde polis olmak istiyor.


Bu sene “Kurban bayram olsun” diyerek ziyaret ettiğimiz ve gönüllülerimizle yardımlarınızı ulaştırdığımız 29 ülke şu şekilde:


Asya’da; Afganistan, Bangladeş, Endonezya, Filistin, Filipinler, Kamboçya, Malezya, Pakistan, Sri Lanka, Suriye, Tayland, Türkiye ve Yemen.

Afrika’da; Burkina Faso, Çad, Fildişi Sahilleri, Gana, Kenya, Mali, Moritanya, Nijer, Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Ruanda, Senegal, Somali, Sudan, Tanzanya ve Togo.Bu haberleri incelediniz mi?

11-09-2014
Kardeşlik Ruhunun Sırları

Kurban kardeşliktir paylaşmaktır

Devamını Oku
11-09-2019
İlk Kez Kur'an'ım Oldu

Pakistanlı Zişan'ın Sevinci

Devamını Oku
09-04-2021
İyilik Kapısı Uşak Hizmete Açıldı

İkinci İyilik Kapısı açılışını Uşak'ta gerçekleştirdik.

Devamını Oku