07-08-2021

27-28 Temmuz günlerinde başlayıp ülkemizin ciğerlerini yakan yangınlar el birliğiyle söndürülüyor. 44 ilimizde çıkan bu 197 yangınla ülkemizin ekolojik dengesi ciddi bir biçimde zarar gördü. Hayrat İnsani Yardım Derneği olarak sahada hem yangın söndürmede aktif rol oynuyoruz hem de afetzedelerin ihtiyaçları için yardım faaliyetlerimize devam ediyoruz.


Binlerce hektar ormanın küle döndüğü elim yangınlarla birlikte bölgede geçimini hayvancılıkla kazanan vatandaşlarımızın bir kısmı hayvanlarına yem ve saman temin etmede ciddi sıkıntı yaşadılar. Bölgede bir yandan yangınların söndürülmesinde görev alırken bir yandan da diğer yangın söndürme personellerine ve halka ekipman ve gıda desteğine devam ediyoruz. Bu yardımlarda masum hayvanlar da unutulmuyor. Afetin mağduriyetiyle ihtiyaç sahibi olan çiftçilerin kapılarının önlerine saman ve büyükbaş/küçükbaş hayvan yemi bırakıldı. 320 balya saman ve 220 çuval yem bölgedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.


Bu çalışmalara ek olarak yangınların büyük çoğunluğunun söndürülmesi ve kontrol altına alınmasıyla yeni bir sorumluluk omuzlarımıza binmiş durumda. Bu tahribi olabildiğince hızlı şekilde tamir etmek amacıyla harekete geçtik. “İyilikle Yeşersin” diyerek yanan ormanlarımıza yeni fidanlar dikmeyi projemizi hayata geçirdik. Bu kampanya kapsamında zarar gören ormanlarımız, hayırseverlerin bağışladığı fidanlarla tekrar yeşerecek.

Bu haberleri incelediniz mi?

09-04-2021
İyilik Kapısı Uşak Hizmete Açıldı

İkinci İyilik Kapısı açılışını Uşak'ta gerçekleştirdik.

Devamını Oku
04-03-2015
Kalpler Kur’an’ın Nuruyla Nurlansın

Afrika kıtasına Kur’an’ın nuru Hayrat İnsani Yardım ile yayılacak.

Devamını Oku
24-08-2014
Hayrat Yardım Filistinli Kardeşlerimize Moral...

Hayrat Yardım Filistinli Kardeşlerimize Moral Verdi

Devamını Oku