detail_img

Eğitim Zekat

"…Size öyle bir emanet bırakıyorum ki, ona sımsıkı sarıldığınız müddetçe yolunuzu şaşırmazsınız. O emanet, Allah’ın Kitabı ve Nebisinin sünnetidir…” (Hâkim, I, 171/318)

 

Efendimiz (a.s)’ın bizlere bıraktığı en büyük mirası, insanlığın kurtuluş reçetesi Kur’ân-ı Kerim’i hıfz ederek hayatının merkezine koyan ve o mukaddes kitabımızı muhafaza eden hafızlar, İslamiyet’in doğuşundan bugüne kadar Kur’ân-ı Kerim nurunun kalplerden kalbe işlenmesine vesile olmuşlardır.

 

Hafızlık ilmi, bütün dini ilimlerin başı kabul edilerek günümüzde de nice talebeler tarafından ehemmiyetle sürdürülmektedir. Hayrat Yardım olarak kendini mukaddes kitabımız Kur’ân-ı Kerim’i ezberlemeye adamış ihtiyaç sahibi talebeler için Hafız Hâmiliği kampanyamızı başlatıyoruz.


-Hamiliğini üstleneceğiniz yurtiçi ve yurtdışı hafızlarımıza her ay düzenli olarak burs miktarı kendilerine ulaştırılacaktır.


-Her üç ayda bir hafızın ezber seviyesi; okuduğu sayfa sayısı, ezberlediği sureler, pekiştirme yaptığı sayfa sayısı takip edilip kaydedilecek ve web sitemiz üzerinden hafızlarımızın seviyelerinin de bulunduğu hafızlık takip sistemimizden gelişim sürecine ulaşılabilecek.


-Kişi mahremiyetinden dolayı hafızın ismi ve fotoğrafı Hafız Künyesinde gösterilmeyecektir.


Ben Ne Yapabilirim?


• Aylık ₺1.200 ile bir hafızın hâmiliğini üstlenebilirsiniz.


• Web sitemiz üzerinden online bağış yapabilirsiniz.


3674’e HAFIZ yazıp SMS göndererek ₺20 ile destek verebilirsiniz.


Bu bağışları incelediniz mi?

Reyhanlı Hafızlık Eğitim Merkezi

30 yatak kapasitesine sahip merkezimizde, yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim verilmektedir.

Bağış Tutarı
Hafızlık Genel Bağış

Siz de bir hafız adayına hâmi olarak sevabına ortak olabilirsiniz.

Bağış Tutarı
Eğitim Genel Bağış

Eğitim projelerimizle İslam dünyasının farklı ülkelerinden ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi manevi destek olabilirsiniz.

Bağış Tutarı