detail_img

Afrika Sağlık

Uzun yıllar Fransız sömürgesinde kalan Burkina Faso, siyasi bağımsızlığını Fransızlardan aldıktan sonra darbeler ve çeşitli iç ayaklanmalar yaşamıştır.


Ülkenin öncesinde bir sömürü devleti olması ve sonrasında yaşanan hadiseler ülkenin, istikrarını zedelemiştir. Siyasi belirsizlik ülkenin kendi kaynaklarını kullanmasını engellemiş ve dünyanın en fakir ülkelerinden biri olmasına neden olmuştur.


Ülkenin %65 Müslüman olan Burkina Faso'da siyasi istikrarsızlık ve ekonomik problemler devletin sağlık gibi kurumlarını etkilemiş istikrarlı, kökleşmiş bir yapı oluşturmasını engellemiştir.


Burkina Faso'nun en büyük problemlerinden bir olan sağlık alanındaki yetersizlikler insanların; erken yaşlarda vefat etmesine, kaliteli bir yaşam sürememesine ve sıtma gibi bulaşıcı hastalıklar geçirmesine neden olmaktadır.


DSÖ verilerine göre Burkina Faso de Sıtma ölümlerinde dünya da  7. sırada yer almaktadır. toplam ölümlerin 14,602'una veya 10.84%'sine oluşturmaktadır.


Bu projemiz ile;


Sağlık sorunları yaşayan ve sağlık hizmetlerinden istenilen düzeyde istifade etmeyen insanlara ücretsiz sağlık hizmeti vererek sağlık sorunlarını gidermeyi hedeflemekteyiz.


Sizde insanların ücretsiz muayene ve tedavi olmasına destekte bulunmak isterseniz;


Web sitemiz üzerinden online olarak,

HYD364 açıklaması ile banka hesap numaralarımıza dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilir,

- 3674’e “Sağlık Merkezi” yazıp SMS göndererek ₺10 ile destek verebilirsiniz.

Bu bağışları incelediniz mi?

Bebekler Aç Kalmasın

Savaşın ve yokluğun en mağduru henüz dünyaya gözlerini yeni açmış bebekler ve çocuklar.

Bağış Tutarı
Katarakt Ameliyatı

Ortalama 20 dakika süren katarakt ameliyatı ile bir insanın gören gözlerle gülümsemesine vesile olabilirsiniz.

Bağış Tutarı
İyilik Engel Tanımaz

"İyilik Engel Tanımaz" kampanyamızla ülkemizdeki ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye, baston vb. araç gereçlerini karşılıyoruz.

Bağış Tutarı