Yetim

Savaşlar, doğal afetler ve iç karışıklıklar sonucu yeryüzündeki yetim sayısı gün geçtikçe artmakta. UNİCEF verilerine göre, dünyada her gün 10 bine yakın çocuğun yetim kaldığı ve yetim sayısının ise yaklaşık 140 milyondan fazla olduğu söylenmekte. Gayr-ı resmi hesaplamalara göre bu sayının 400 milyona yakın olduğu düşünülmekte. Anne, baba veya akraba gibi hâmileri (koruyucuları) olmayan milyonlarca yetim, savaşlar, suç örgütleri ve çeşitli amaçlar uğrunda kullanılmakta. Uluslararası Çalışma Örgütünün (ILO) "Çocuk İşçiler" raporuna göre de dünya genelindeki 5-17 yaş arasında yer alan 218 milyon çocuk işçi bulunmakta ve bunların en az 73 milyonu tehlikeli işlerde çalıştırılmakta.


Merak ettiğiniz sorular için:

https://hayratyardim.org/sssDerneğimiz bugüne kadar bağışçılarımızın desteği ile Türkiye, Suriye, Çad, Burkina Faso, Nijerya ve daha birçok ülkede Yetim Eğitim merkezleri açtık. Bu merkezlerde yetimlerin barınma, beslenme ve eğitim ihtiyaçlarının yanı sıra sosyo-psikolojik travmalar sonucu yaşadıkları ruhsal sıkıntılardan da kurtulmaları yönünde çalışmalar yürütmekteyiz. Bu sayede kendi memleket ve kültürlerinden kopmadan eğitim alabilecekleri ortam ve imkâna sahip olan yetimler, yeniden hayal edebilme ve hayallerini gerçekleştirebilme fırsatını elde ediyorlar.


Tüm bu faaliyetlerimizin yanında, Yetim Eğitim Merkezlerimizde kalan bir yetimin barınma, beslenme ve eğitim giderleri gibi genel ihtiyaçlarını karşılamasına vesile olabilmeniz için GENEL YETİM HÂMİLİĞİ projemizi 2022 yılı itibariyle başlattık.


Genel Yetim Hâmiliği Projemizde bir yetimin aylık ücreti 990 TL’dir.


Hâmilik süresi boyunca, hâmisi olduğunuz çocuğun yetim künyesini, aldığı eğitimler ve başarısını gösteren ilerleme raporunu ve güncel fotoğrafları sizler ile paylaşacağız.
Dünya İyilikle Değişir

Hayrat Yardım

Bu bağışları incelediniz mi?

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/kardesimvar-Rg1Gu.webp
Kardeşim Var

Bir yetim destek projesi olan “Kardeşim Var” projesi ile yetimlere destek olabilirsiniz.

Bağış Tutarı

Bağış Yap

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/yetim-genel-EM3ny.webp
Yetimlere Destek Ol

Dilediğiniz miktarda bağış yaparak yetim çocukların hayatına dokunabilirsiniz.

Bağış Tutarı

Bağış Yap

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/kardesimvar-Rg1Gu.webp
Kardeşim Var
Bağış Tutarı

Bağış Yap

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/yetim-genel-EM3ny.webp
Yetimlere Destek Ol
Bağış Tutarı

Bağış Yap