detail_img

Su Kuyusu

Asya kıtasında bulunan Bangladeş nüfusunun %89 u müslümanlardan oluşmaktadır. Afrika kıtasına kıyasla daha fazla su kaynakları olmasına rağmen içilebilir - temiz su kaynakları oldukça azdır. Temiz suya ulaşmak için kısıtlı imkanlar ile yapılan faaliyetlerde derinlik olarak istenilen mesafeye inilemediğinden temiz su ihtiyacı karşılanamamaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tahminlerine göre Bangladeş halkının yüzde 97'sinin suya erişimi olmasına karşın sadece yüzde 40'ı güvenli ve temiz suya ulaşabilmektedir. Ülkedeki mevcut suyun yüzde 80'inden fazlası da tarım faaliyetleri için kullanılmaktadır. Ülke nüfusunun fazla olması sebebiyle de temiz su ulaşımında zorluk olması çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır.


Dünyanın birçok bölgesinde insanlara temiz su ulaştırılması için faaliyetler gerçekleştiren Hayrat İnsani Yardım aracılığıyla, Bangladeş'de açılacak el pompalı su kuyularıyla kurak coğrafyalardaki temiz su ihtiyacının karşılanmasına vesile olabilirsiniz.


Bölge: Asya

Ülke: Bangladeş

Kuyu Tipi: El Pompalı

Ortalama Derinlik : 100 - 150 metre

Ortalama Ömür : 5 - 10 yıl

Ortalama Yararlanıcı Sayısı : 200 - 700 kişi

Kuyu Açılma Ortalama Süresi: 3 - 4 Ay (Afet, terör, ulaşım, açılan bölge, malzeme tedariki v.b gibi nedenler açılma süresini etkilemektedir.)


Not: Her su kuyusu için hazırlanan tabelada bağışçı ismi (talep edilen isim veya isimler) yer almaktadır. Bağış alındıktan sonra hazırlanan tabelalar, bağışçıların onayına sunulmaktadır. Onaylanan tabelalar doğrultusunda açılan her su kuyusu için bağışçılara fotoğraf ve videolar gönderilmektedir. Ayrıca bir tam su kuyusu bağışı yapan bağışçılara, açılan su kuyusu hakkında bilgilerin yer aldığı su kuyusu maketi hediye olarak gönderilmektedir.


Destek olmak için:


• Web sitemiz üzerinden online bağış yapabilirsiniz.


3674’e KUYU yazıp SMS göndererek ₺20 ile destek verebilirsiniz.


Temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.


444 36 74 çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.


• Banka hesap numaralarımıza “Su Kuyusu Genel Bağış” açıklaması ile dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.Merak ettiğiniz sorular için:

https://hayratyardim.org/sss

Bu bağışları incelediniz mi?

Nijer - Açık Su Kuyusu (Şüheda)

Nijer'de temiz - içilebilir açık su kuyularıyla sizlerde yardım eli uzatabilirsiniz.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez
Çad - El Pompalı Su Kuyusu (Şüheda)

Çad'da ki muhtaç insanlara el pompalı su kuyularıyla yardım eli uzatabilirsiniz.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez
Bangladeş - El Pompalı Su Kuyusu (Şüheda)

Temiz suya erişimin güç olduğu Bangladeş'de el pompalı su kuyuları inşa ediyoruz.

Bağış Tutarı
Adetli bağış değiştirilemez