Orphan

Nijer’de Yetim Kardeşin Var

 

Bizlere rahmet Peygamberi Efendimiz (A.s)’ın emaneti olan yetimler, savaşlar, doğal afetler ve çatışmalar anne ve babalarını kaybetmekle hayatlarının geri kalan kısmını bir başlarına sürdürmek zorunda kalıyor. Bu çocukların birçoğu küçük yaşta geçinebilme uğruna zor şartlar altında çalışmak zorunda kalıyor. Üstlerine düşen böyle büyük bir yükü kaldıramayanlar ise psikolojik sıkıntılarla boğuşuyor.

 

Derneğimiz siz bağışçılarımızın da destekleriyle, yeryüzünün birçok farklı coğrafyasında başlattığı “Kardeşin Var” projesiyle binlerce yetimin barınma, eğitim, sağlık vb. ihtiyaçlarını karşılayarak kendi ayakları üstünde durana dek onlara göz kulak oluyor. Düzenli olarak yapılan bu yardımlarla ihtiyaçlarını karşıladığımız yetimler gelecek kaygısından uzak bir biçimde hayatlarına devam ediyor.

 

Nijer dünyadaki en yoksul ülkelerin başında geliyor. Nüfusunun büyük bir kısmı ekonomik sıkıntı içinde olan Nijer halkı, barınma, gıda, eğitim gibi temel haklarını tam anlamıyla sağlayamamakta. Şüphesiz bu durum en çok da ülkede bulunan on binlerce yetimi olumsuz etkiliyor. Onlar hali hazırdaki ekonomik sıkıntı içerisinde tek başına hayat mücadelesi veriyorlar.

 

2017 yılında temelleri atılan Nijer Yetim Eğitim Merkezimizle bölgede bulunan yetimlerin ellerinden tutarak, onları iyi bir geleceğe hazırlıyoruz. Merkezimize kayıtlı çocuklarımızın maddi ve manevi eğitimlerine, gıda, giyim ve barınma ihtiyacı gibi birçok ihtiyacına düzenli olarak cevap veriyoruz. Sizler de bir yetim kardeşimizi sevindirerek Efendimiz (A.s)'ın "Ben ve yetimin bakımını üzerine alan kişi, Cennette [Şehadet ve orta parmağını birleştirerek] şu iki parmak gibiyiz Hadis-i Şerif'ine nail olabilirsiniz.

 

Siz de Nijer'deki yetim kardeşlerimize manevi kardeş duygusuyla destek olmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için ister YETİM yazıp 3674'e ₺10 karşılığında SMS atabilir, isterseniz de web sitemiz üzerinden online olarak dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.Dünya İyilikle Değişir.

Hayrat Yardım


Have you checked these donations?

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/zekat-Iz7ln.jpg
Zakat in Ramadan

Let your zakat, which blesses you by sharing and reinforce our brotherhood, bring abundanc...

Donation Amount

Donate

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/fitre-Vx3rM.jpg
Let your Fitrah be a bridge to the Brotherhoo...

During the month of Ramadan, we deliver your Fitrah donations by paying attention to the p...

Donation Amount Adetli bağış değiştirilemez

Donate

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/fidye-yf6ln.jpg
Let us deliver your Fidya to those in need.

Muslims who are not able to fast due to their health conditions are required to pay a Fidy...

Donation Amount Adetli bağış değiştirilemez

Donate

Zakat in Ramadan
Donation Amount

Bağış Yap

Let your Fitrah be a bridge to the Brotherhood in 32 countries.
Donation Amount Adetli bağış

Bağış Yap

Let us deliver your Fidya to those in need.
Donation Amount Adetli bağış

Bağış Yap