Education Do a favor General Donation


Günümüzde en çok konuşulan konularından biri olmasına rağmen dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca çocuk eğitimden mahrum olarak büyüyor. Bu eksikliğin farkında olan Hayrat Yardım eğitim faaliyetlerine ağırlık vermeye devam ediyor. Mazlum gönüllerin temel ihtiyaçlarını karşılarken, en temel ihtiyaçlardan biri olan eğitim de önceliklerimiz arasında ilk sırada yerini alıyor. Gelecekte daha yaşanılabilir bir dünya için duyarlı ve özverili toplumların inşasını oluşturuyoruz. Eğitimin önemini biliyor bu alanda projeler üreterek hayata geçiriyoruz.


Okul/Eğitim kompleksleri kurma ve geliştirme çalışmaları, Kuran-ı Kerim ve Elif Ba dağıtım ve Öğrenci Destekleme projeleriyle eğitim faaliyetlerimizi her geçen gün genişleterek hedeflerimize ilerliyoruz. Dünyanın dört bir yanında Yetim Eğitim Merkezi destekleme projelerimizle yüzlerce çocuğun sağlıklı eğitim almasını sağlıyoruz. Savaş bölgesinde yaşayan ve göç etmek zorunda bırakılan kardeşlerimize yönelik eğitim çalışmalarımıza gerek Suriye içerisinde ve gerekse Türkiye’nin farklı şehirlerindeki okullarımızda uzman kadromuzla eğitim desteği vermeye devam ediyoruz. Ayrıca ülkemizdeki ihtiyaç sahibi bölgelerde başlattığımız ‘’Eğitime İhtiyaçları Var’’ kampanyamız kapsamında çanta, kitap, defter, kalem, silgi gibi kırtasiye malzemelerini ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırıyoruz.


Eğitim projelerimizle İslam dünyasının farklı ülkelerinden seçilen öğrencilerin; Türk-İslam kültür ve değerlerini yakından tanımalarını sağlayıp, öğrencilere maddi ve manevi alanda eğitim ve rehberlik hizmeti sunarak, ümmet bilinci çerçevesinde lider kişiler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Özgüveni yüksek, İslam dünyasının geleceğine güvenle bakan ve kendisinden çok ülkesini ve ümmeti düşünen kabiliyetli ve fedakâr gençler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Have you checked these donations?

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/un-Yw9Vc-cK5GC.jpg
Syrian Flour Aid

With your support, our war victim brothers meet their daily bread needs with the flour we ...

Donation Amount

Donate

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/bagis-dg2mF.jpg
Syria Winter Aid

We deliver food and clothes to families who live under harsh conditions in tent cities, wi...

Donation Amount Adetli bağış değiştirilemez

Donate

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/bagis-wT3XL.jpg
Time to Help Yemen

6 Years of Civil War and Yemen

Donation Amount

Donate

Syrian Flour Aid
Donation Amount

Bağış Yap

Syria Winter Aid
Donation Amount Adetli bağış

Bağış Yap

Time to Help Yemen
Donation Amount

Bağış Yap