Do a favor


Günümüzde en çok konuşulan konularından biri olmasına rağmen dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca çocuk eğitimden mahrum olarak büyüyor. Bu eksikliğin farkında olan Hayrat Yardım eğitim faaliyetlerine ağırlık vermeye devam ediyor. Mazlum gönüllerin temel ihtiyaçlarını karşılarken, en temel ihtiyaçlardan biri olan eğitim de önceliklerimiz arasında ilk sırada yerini alıyor. Gelecekte daha yaşanılabilir bir dünya için duyarlı ve özverili toplumların inşasını oluşturuyoruz. Eğitimin önemini biliyor bu alanda projeler üreterek hayata geçiriyoruz.


Okul/Eğitim kompleksleri kurma ve geliştirme çalışmaları, Kuran-ı Kerim ve Elif Ba dağıtım ve Öğrenci Destekleme projeleriyle eğitim faaliyetlerimizi her geçen gün genişleterek hedeflerimize ilerliyoruz. Dünyanın dört bir yanında Yetim Eğitim Merkezi destekleme projelerimizle yüzlerce çocuğun sağlıklı eğitim almasını sağlıyoruz. Savaş bölgesinde yaşayan ve göç etmek zorunda bırakılan kardeşlerimize yönelik eğitim çalışmalarımıza gerek Suriye içerisinde ve gerekse Türkiye’nin farklı şehirlerindeki okullarımızda uzman kadromuzla eğitim desteği vermeye devam ediyoruz. Ayrıca ülkemizdeki ihtiyaç sahibi bölgelerde başlattığımız ‘’Eğitime İhtiyaçları Var’’ kampanyamız kapsamında çanta, kitap, defter, kalem, silgi gibi kırtasiye malzemelerini ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırıyoruz.


Eğitim projelerimizle İslam dünyasının farklı ülkelerinden seçilen öğrencilerin; Türk-İslam kültür ve değerlerini yakından tanımalarını sağlayıp, öğrencilere maddi ve manevi alanda eğitim ve rehberlik hizmeti sunarak, ümmet bilinci çerçevesinde lider kişiler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Özgüveni yüksek, İslam dünyasının geleceğine güvenle bakan ve kendisinden çok ülkesini ve ümmeti düşünen kabiliyetli ve fedakâr gençler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Have you checked these donations?

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/kumanya2-rn1DW-OR6OT.jpg
Let's reach the needy by delivering Ramadan F...

We deliver the food package, each of which we carefully prepare, to the needy in many coun...

Donation Amount Adetli bağış değiştirilemez

Donate

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/iftar1-Kd1hp-GU1Nr.jpg
One more Iftar to them…

Getting together at Iftar dining tables in Ramadan is a good occasion for us to feel the l...

Donation Amount Adetli bağış değiştirilemez

Donate

https://hayratyardim.org/upload/kampanya/zekat-Iz7ln.jpg
Zakat in Ramadan

Let your zakat, which blesses you by sharing and reinforce our brotherhood, bring abundanc...

Donation Amount

Donate

Let's reach the needy by delivering Ramadan Food Package.
Donation Amount Adetli bağış

Bağış Yap

One more Iftar to them…
Donation Amount Adetli bağış

Bağış Yap

Zakat in Ramadan
Donation Amount

Bağış Yap